четвер, 6 жовтня 2016 р.

Поняття растрової графіки. Растрові графічні редактори. Формати растрових зображень. Інтерфейс растрового графічного редактора GIMP. Інструменти редактора GIMP: пензлі та художні інструменти, шари та маски, фільтри, інструменти для роботи з текстом.

Будь-яке растрове зображення — це матриця, що складається з N рядків і M стовпців. Кожен елемент цієї матриці — точка (піксель зображення. Тому очевидно, що кожне растрове (точкове) зображення має мати певний розмір, заданий в міліметрах або інших одиницях вимірювання.

Роздільна здатність зображення визначається кількістю пікселів, що приходяться на одиницю довжини зображення по вертикалі і по горизонталі. Зазвичай одиницею виміру роздільної здатності вважається ppi — pixels per inch (пікселів дюйм), але зустрічаються також і пікселі на дюйм та ін. 
Таким чином, одне і те ж зображення (тобто містить одне і те ж кількість пікселів) може мати різні розміри у сантиметрах, дюймах або міліметрах, в залежності від роздільної здатності. Чим вища роздільна здатність, тим вище щільність пікселів, тим менше буде розмір відбитку зображення і тим вище буде його якість.


GIMP - багатоплатформене програмне забезпечення для роботи над зображеннями. GIMP є акронімом, що означає GNU Image Manipulation Program. Редактор GIMP придатний для вирішення безлічі завдань зі зміни зображень, включаючи ретуш фотографій, об'єднання і створіння зображень.




  1. Панель інструментів: це саме серце GIMP. У ньому міститься головне меню, кнопоки з піктограмами, за допомогою яких проводиться вибір інструментів, і деякі інші корисні речі.
  2. Параметри інструментів: під панеллю інструментів прикріплений діалог «Параметри інструментів», який відображає параметри обраного інструменту (в даному випадку це «Виділення прямокутних областей»)
  3. Вікно зображення: кожне зображення в GIMP відображається в окремому вікні. Ви можете відкрити одночасно досить велика кількість зображень, стільки, скільки дозволяють системні ресурси. Можна запустити GIMP і без єдиного відкритого зображення, проте в цьому випадку кількість його можливостей істотно зменшиться.
  4. Діалог «Шари»: цей діалог відображає структуру шарів активного зображення і дозволяє управляти ними. Без використання цього діалогу можна зробити дуже обмежена кількість дій, тому навіть не дуже досвідчені користувачі вважають за необхідне мати доступ до діалогу шарів весь час.
  5. Кисті/Текстура/Градієнти: Панель, розташована нижче діалогу шарів показує діалоги управління кистями, текстурами, і градієнтами.


Панель інструментів

 

  1. Меню панелі інструментів: Це меню особливе: воно містить деякі команди, які годі й шукати в прікрепяемих до зображення меню. (А також деякі дубльовані) Тут включені команди для налаштувань, створення певних типів діалогів, і т.д. Зміст систематично описано в розділі Меню панелі інструментів  
  2. Піктограми інструментів: Ці піктограми є кнопками, які активують инструм для різноманітних дій: виділення частин зображень, малювання, перетворення, і т.п. Розділ Введення в панель інструментів описує принципи роботи з інструментами. Кожен інструмент описаний в розділі Інструменти.
  3. Кольори фону / переднього плану: Область вибору кольору показує поточний обраний вами колір переднього плану і фону, який застосовується в багатьох операціях. Клацання по одному з них викличе вибірник квітів, який дозволяє вам встановити інший колір. Клацання по двобічної стрілкою поміняє місцями два кольори, клацання по невеликому символу в нижньому лівому кутку скине їх в чорний і білий кольори.
  4.  Кіcть / Текстура / Градієнт Розташовані тут значки показують поточні вибрані елементи GIMP'а, такі як: кисть, яка використовується всіма інструментами, які дозволяють малювати по зображенню ( "малювання", до речі, включає в себе такі операції як стирання і розмазування); текстуру, яка використовується для заливки виділених областей зображення; і градієнт, який застосовується коли необхідно створити плавний колірний перехід. Клацання по будь-якому з цих значків викличе діалогове вікно дозволяє змінити даний елемент.
  5. Активне зображення: (Це нова можливість в GIMP 2.2) В GIMP ви можете працювати з багатьма зображеннями одночасно, але в будь-який момент тільки одне з них є "активним зображенням". Тут ви знайдете уявлення зменшеної копії активного зображення у вигляді піктограми. Клацання по ній викличе діалог зі списком всіх відкритих на даний момент зображень, дозволяючи вам при бажанні змінити активне зображення. (Клацання по вікну зображення робить те ж саме) 
  1.  
     
Ctrl→B панель інструментів
Ctrl+I інвертуємо виділену область
M
 
Робочий стіл
0F1EC6, 8BDBFC 

FE8E0f, FCF708


Хмарки
Око

Немає коментарів:

Дописати коментар